MB Częstochowska
   
25 lat

Bogu niech będą dzięki - za 25 lat Polskiej Parafii w Waszyngtonie!

Drodzy Parafianie, Przyjaciele i Goście!

Papież Jan XXIII lubił nazywać parafię "źródłem tryskającym pośrodku osady, do którego wszyscy mieszkańcy przychodzą ugasić pragnienie".
Zaś nasz umiłowany Ojciec Święty, Sługa Boży Jan Paweł II, w którego Pontyfikat jest niejako wpisana historia naszej parafii, napisał: "Parafia jest uprzywilejowanym miejscem dawania świadectwa miłości, stanowi najdogodniejszy teren jej praktykowania".

Dzisiaj, kiedy nasza parafia przeżywa uroczystość dwudziestu pięciu lat, które upływają od dnia jej erygowania, łączymy się w radosnym dziękczynieniu za bogactwo łaski uświęcającej, wlewającej się przez posługę sakramentalną w nasze życie, posługę katechetyczną, charytatywną, modlitewną i społeczną. Można by długo wymieniać ludzi i zdarzenia, za które Panu Bogu należy wyśpiewać "Te Deum laudamus". Czynimy to wspólnie na uroczystej Eucharystii - Dziękczynieniu sprawowanej pod przewodnictwem miejscowego Arcypasterza.

Patrząc na 25 lat życia naszej parafii, widzimy nie tylko dobro, za które Panu Bogu i bliźnim dziękujemy, ale też dostrzegamy i nasze braki, słabości i grzechy. Za nie szczerze Boga przeprośmy postanawiając zmienić nasze życie, uczynić je lepszym i piękniejszym.

Przy okazji jubileuszu, odnówmy w sobie pragnienie budowania naszego życia na mocnym fundamencie wiary. Niech nasze rodziny będą silne Bogiem, niech żyją w zgodzie i wzajemnej miłości. Niech nasza parafia, budowana przez miłość, która przybiera formę różnorakiej służby, będzie skałą schronienia, która daje wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, łagodzi lęki, usuwa zwątpienie. Niech dzięki wspólnej trosce miejscowej Polonii nasza parafia będzie domem o gościnnych drzwiach, miejscem otwartym także na innych; zagubionych, wątpiących, na ludzi o pogmatwanych losach. Módlmy się, aby pod przemożnym patronatem Matki Boskiej Królowej Polski i św. Maksymiliana każda nasza rodzina i cała parafia była - tak, jak chciał Sługa Boży Jan Paweł II - wspólnotą życia i miłości.


Ks. Jan Fiedurek, T.Chr.
Proboszcz

   
św. Maksymilian